HBC Malenovice

Hokejbalový klub

ZÁKLADNÍ ČÁST ZAKONČIL A-TÝM VÍTĚZNĚ

30.4.2019

Před posledním zápasem s SK Jihlava B měli malenovičtí muži již jistou stříbrnou pozici. Očekával se tady pohodový souboj, který si oba týmy chtěli převážně užít a před play off se hlavně nezranit.


Od počátku utkání se hrál pěkný útočný hokejbal s šancemi na obou stranách. Domácí postupně přebírali otěže zápasu pod svou kontrolu. V 6. minutě po přesilovkové kombinaci Skyby se Šimíčkem skóroval Hladký. Dvě minuty před úvodní pauzou vystřelili hosté na Zálešáka, který vyrazil k Vingárkovi a ten našel pasem Košatku, jenž poslal míček na brankáře Bártů a k překvapení všech jeho pokus skončil v bráně.


Druhá část byla o poznání vyrovnanější. Jak počtem střel, tak na góly. Dlouho drželi oba gólmani ve druhé třetině čisté konto. Až ve 28. minutě skóre na časomíře hlásilo 3:0. Pas Svozila využil Eibensteiner. O dvě minuty později se prosadili i jihlavští. Na rozdíl dvou branek snížil Zbořil po přihrávkách Zápotočného a Koudelky.


Závěrečná část byla zcela v režii zelenobílých. Ti zasypali soupeřova gólmana 26 střelami. Za jeho zády skončila pouze jedna, a to ne zrovna nechytatelná. Po ose Brázdil - Machálek - Vingárek, posledně jmenovaný střílel od modré a míček procedil až za brankovou čáru. Posledních téměř 13 minut se už nic nestalo a základní část tím oběma týmům skončila.


A-tým HBC Malenovice startuje do play off 2. ligy skupiny Morava jih z druhé pozice, což jim zajišťuje přímou účast v semifinále. První zápas play off čeká muže v neděli 19.5.2019 na domácím hřišti v Lopik aréně.


HBC MALENOVICE - SK JIHLAVA "B" 4:1 (2:0,1:1,1:0)

Branky a asistence: 6. Hladký (Šimíček, Skyba) PP, 13. Košatka (Vingárek, Zálešák), 28. Eibensteiner (Svozil), 33.Vingárek (Machálek, Brázdil Jan) - 30. Zbořil (Zápotočný, Koudelka).


Vyloučení: 2:4, využití: 1:0. Střely: 57:26. Diváci: 20. Rozhodčí: Škrobák Petr, Brázdil Jiří.


Sestavy:

HBC Malenovice: Zálešák (Polišenský) - Skyba, Mikl, Langer, Vingárek, Černý - Hladký, Šimíček, Machálek - Hruboš, Nohal, Brázdil Jan - Košatka, Eibensteiner, Huťka - Svozil.


SK Jihlava B: Bártů (Hlavatý) - Zbořil, Anděl, Dolejší, Harasim - Koudelka, Zápotočný, Král - Smutný, Zeman, Apeltauer - Procházka, Bína, Fatrdla.