HBC Malenovice

Hokejbalový klub

MLADŠÍ ŽÁCI HRÁLI VE STŘEDU V MALENOVICÍCH

20.5.2019

Předposlední turnaj Přeboru mladších žáků pořádal náš hokejbalový oddíl HBC Malenovice ve sváteční den, ve středu 8.5. Do Lopik arény se sjely jako již tradičně všechny čtyři týmy soutěže. Na úvod změřili síly s domácími Čamlíky mladí hokejbalisté Poruby, dále Karviné a v závěru Martina.

TJ SOKOL PORUBA - HBC MALENOVICE 1:10 (0:5,1:5), střely: 16:25

Maximálně nabitá sestava se pustila do ostravských až k závěru první půlky. I když se ze začátku nedařilo zakončovat, nakonec se malenovičtí trefili do poločasu hned pětkrát. Druhou polovinu zápasu se opět pustili do Poruby a skóre dotáhli až na magickou desítku. Až po té se po velké chybě první lajny půl minuty před koncem dostali ke slovu hráči Poruby a nedopřáli tak Oldovi Bárovi čisté konto.

HBC MALENOVICE - HbK KARVINÁ 2:6 (1:2,1:4), střely: 13:25

Karviná, letošní soupeř číslo jedna, kterého chtěli zelenobílí zaskočit a pokusit se ho porazit. V páté minutě ovšem po dvou rychlých gólech prohrávali 0:2. Ve dvanácté minutě ale snížili a začali bojovat. Ve druhém poločase potřetí inkasovali a kouč Brázdil zariskoval a poslal na hřiště pět nejzkušenějších hráčů. Ty nechal několik minut na hřišti, ale kýženého snížení nedosáhli. Síly docházely a soupeř vsítil další dva rychlé góly. Před koncem se podařilo jedním gólem korigovat, ale Karviná na to ihned odpověděla a bylo rozhodnuto.

MEDOKÝŠ MARTIN - HBC MALENOVICE 16:4 (6:2,10:2), střely: 50:8

Martin nastřílel Porubě 21 gólů a takové nadílky se chtěli vyvarovat i Čamlíci. Ze začátku drželi tak tak krok s rozjetými Slováky. První polovina nevypadala tak hrozivě. V druhé polovině si však otevřeli střelnici a sázeli jeden gól za druhým. 16 inkasovaných branek na ukazateli skóre je hodně hrozivá bilance, kterou zmírňují čtyři přesné zásahy Malenovic. Optimistické bylo, že bojovali až do konce zápasu bez ohledu na výsledek.

Domácí turnaj ukázal mnoho pozitivního, ale také spoustu činností, na kterých by tým měl zapracovat. Velmi pozitivní je zapracování nejmenších hráčů přípravek a minipřípravek do sestavy mladších žáků. I nově příchozí holky se do hry pomalu dostávají. Ovšem nutno dodat, že je třeba začít trénovat hru "dozadu". Spousta inkasovaných branek v mnohých případech po individuálních chybách "zkušených" hráčů.

Trenér Jan Brázdil domácí turnaj hodnotil takto: "Předposlední turnaj hodnotím velmi pozitivně. I přes hodně obdržených gólů měl golman hromadu skvělých zákroků. Máme jisté třetí místo, a proto se nebojíme tvořit lajny s těch nejmenších. Ti prokázali velkou bojovnost. Holky které hrály první, nebo druhý turnaj ukazují také obrovské zlepšení. Čeká nás ještě závěrečný turnaj v Karviné a to 2.6. 2019 v neděli. Budeme samozřejmě bojovat o skvělé výsledky a prezentaci klubu, i když máme jisté třetí místo.

Sestava HBC Malenovice: Bár Oldřich - Opavská Sabina, Směja Tomáš, Rafaj Marek, Gajdošíková Kristýna, Mozga Jakub - Brázdil Tobiáš, Šrajer Vojtěch, Šrajer Viktor, Minarčíková Simona, Řehánek Tomáš, Vích Ondřej, Urbánek Matěj, Žemla Jakub, Vidlář Petr.