HBC Malenovice

Hokejbalový klub

PRVNÍ SEMIFINÁLE PRO ČAMLÍKY

21.5.2019

V neděli 19.5. začaly semifinálové bitvy ve 2. lize mužů. Hokejbalisté HBC Malenovice narazili i letos na HBC Hodonín. Série odstartovala v Lopik aréně ve 13:00.

I díky parnému a dusnému počasí se hrálo od počátku bez větší rychlosti, ale s nasazením a bojovnost převážně v osobních soubojích nechyběla. Obrany převládaly nad útočnou potencí. Skóre otevřel až v 10. minutě po nenápadném nahození Langera Svozil a domácí se ujali vedení, které vydrželo až do první přestávky.

Vstup do druhé třetiny se lépe vydařil hostům. Uplynulo 11 vteřin z 18. minuty a Kovář první střelou Hodonína v prostřední části překonal Zálešáka. Od vyrovnávacího gólu se hrálo s nepřekonatelnými obranami na obou stranách. Šance si vytvářely oba týmy, ale brankáři byli pány ve svých brankovištích. Do sirény se změnilo jen počasí. Pomalu se zatáhlo a začalo pršet.

Poslední třetina už začala už čtvrtým vyloučením za vyhození míčku z obranného pásma, tentokrát na straně domácích. Po minutě byli potrestáni hodonínští za první faul v zápase a hra 4 na 4 sedla právě jim - prosadil se Krupka. Po této brance se rozpršelo, hosté se uzavřeli na vlastní polovině a snažili se bránit výpadům Malenovic. Když pět minut před koncem poslali rozhodčí domácí do tří, vypadalo to s Malenovicemi nedobře. Paradoxně do té doby i v oslabení útočili a hosté se ani ve dvojnásobné přesilovce neprosadili, navíc nevystřelili ani jednou na domácí bránu. Dvě minuty před třetí sirénou šli do čtyř a hrající kouč Novák odvolal gólmana a riskl hru šesti proti čtyřem. Po ose Šimíček, Skyba vystřelil od modré Hruboš a odražený míček dopravil do brány Nohal. Blížila se poslední minuta a v Lopik aréně nebyl snad nikdo, kdo by nečekal prodloužení. Ovšem toho se nedočkali. Hruboš doběhl na polovině míček a podél pravého mantinelu se dostal až před brankovište, kde poslal přihrávku na volného Nohala a ten se nemýlil.

Malenovice tak po strhujícím závěru vybojovali první bod série a v sobotu by na horké hodonínské půdě pokud předvedou stejně zarputilou hru mohli slavit postup do finále.

Hráč zápasu Filip "Nožka" Nohal k úvodní semifinálové bitvě dodal: "Strašně důležité vítězství. Věděli jsme, že se hraje pouze na 2 vítězná utkání v sérii a proto hned první zápas byl extrémně důležitý, protože hned další utkání bude mít někdo 'mečbol'. Vstoupili jsme do utkání dobře, spousta pohybu, spousta střelby a zasloužené vedení 1:0. Poté jsme bohužel dost vypadli ze hry a Hodonín byl lepším týmem a otočil na 2:1. Počasí nám ve 3. třetině opravdu nepřálo a o to bylo těžší se vrátit do zápasu, což se nakonec povedlo v opravdu infarktovém závěru, ve kterém se nám během půl minuty povedlo zvrátit celé utkání na naší stranu."

HBC MALENOVICE - HBC HODONÍN 3:2 (1:0,0:1,2:1), stav semifinálové série 1:0

Branky a nahrávky: 10. Svozil (Langer), 44. Nohal (Hruboš, Skyba) PP, 45. Nohal (Hruboš) - 18. Kovář (Švagerka Z.), 33. Krupka (Mohyla). Vyloučení: 4:6, využití: 1:0. Střely: 25:19. Diváci: 50. Rozhodčí: Polášek, Kozubek.

Sestavy:

HBC Malenovice: Zálešák (Polišenský) - Březík, Mikl, Novák, Skyba, Langer, Vingárek, Lečbych - Šimíček, Hladký, Mahdal - Nohal, Havlík, Machálek - Brázdil J., Svozil, Huťka - Hruboš, Košatka - Eibensteiner. HBC Hodonín: Lindner (Luner) - Zetocha, Hübl, Kovář, Mohyla, Krupka, Prčík - Rapant, Kaluža, Tóth - Švagerka J., Hlavačka Z., Švagerka Z. - Mráz, Navrátil, Roch - Tomi.