HBC Malenovice

Hokejbalový klub

MALENOVICE JDOU DO FINÁLE

28.5.2019

V sobotu vyrazili hokejbalisté HBC Malenovice do Hodonína s vedením 1:0 na zápasy v semifinálové sérii 2. ligy jihomoravské skupiny. V případě úspěchu by byli ve finále. To se ale nepodařilo a v neděli se hrála rozhodující bitva v Lopik aréně.

Po vyrovnaném prvním zápase, kdy Malenovice strhly vedení na svou stranu až v závěrečné minutě, se v Hodoníně domácí vrhli do zápasu s pořádnou vervou a v úvodní třetině nasázeli čtyři branky. Ve zbylých dvou částech se v podstatě už jen dohrávalo. Po závěrečné siréně svítilo na tabuli skóre 5:2 a oba soupeře čekalo rozhodující klání v neděli v Malenovicích.

Třetí zápas začal s pětiminutovým zpožděním. Po úvodním buly se do útoku vrhli hosté, kteří chtěli zopakovat úvod jako ve druhém utkání. Tentokrát byl ale brankář Zálešák i se svou obranou pevnější. I přesto inkasoval jako první už v 5. minutě z hole Kováře. Po této brance se hra opticky vyrovnala. V čase 8:00 využil svých šikovných rukou a rychlých nohou do té doby nejaktivnější hráč Malenovic Nohal a vvyrovnal. Domácí pomalu zvyšovali tempo, ale do šancí je jihomoravané nepouštěli.

Až ve druhé patnáctiminutovce se Čamlíci dostali do vedení. Z obranného pásma loboval Skyba na útočnou modrou, kde Hladký předběhl hostujícího obránce a střelou pod horní tyčku překonal Lunera. V zápase měli hodně práce i sudí. Často vylučovali na obou stranách jak za fauly, tak za technické přestupky v podobě vyhozených míčku z obranného pásma mimo hřiště. Za zdržování hry byl vyloučen i hostující gólman ve 24. minutě. Po několika vteřinách se k odraženému míčku dostal Mahdal a domácí vedli 3:1. Když za další minutu hráli přesilovku 5 na 3, diváci už viděli svůj tým ve finále. Hodonínští ovšem oslabení přestáli a při následné hře 4 na 4 snížil Švagerka. V poslední minutě šli do tří i domácí a hosté přesilovku 11 vteřin před sirénou využili.

Do poslední části vstoupil Hodonín aktivněji. Ale domácí hráče hnali dopředu nažhavení diváci. Následovalo vyloučení Hruboše, to hosté nepotrestali. Pak rozhodčí poslali do čtyř "modrobílé" a domácí se do jejich obrany doslova zakousli. Zbývalo několik vteřin do konce přesilovky, když Mahdal poslal míček na Nováka, který křižnou přihrávkou našel Skybu a ten se nemýlil. Ochozy se dostaly do varu. Čamlíků bylo najednou všude plno. Snad nejhezčí akci zápasu předvedli minutu po 4. brance. Rychlá akce po ose Nohal, Skyba a dorážka Svozila do prázdné brány. Tribuny jásaly. Zbývalo ještě 5 minut. Hodonín tlačil, Malenovice bránily. Dvě minuty před koncem vyhodil Novák a šel pykat. Za čtyři vteřiny to stejné Březík a oslabení o dva hráče. Skvěle hrající trojice bránících ovšem útočníkům Hodonína nic nedovolila. Ani závěrečná power play a hra 6 na 3 nic nezměnila a po závěrečném hvizdu vypukla ta pravá radost z vítězství.

Malenovice i po roce postoupily přes skvěle hrající Hodonín do finále, kde se střetnou stejně jako loni s týmem SK Jihlava B. Finálová série se hraje už na tři vítězství a úvodní klání začínají v sobotu v 16.00 a v neděli ve 13.00 v malenovické Lopik aréně.

Hráč zápasu Dalibor Mahdal: "Možná nám pomohlo, že jsme včera prohráli velkým rozdílem a prohra na nás nezanechala žádnou stopu. Jelikož Hodonín z dřívějšího působení dobře znám, věděli jsme, že moc pohledný hokejbal nehraje. Od počátku jsme soupeře přehrávali, ve hře 5 na 5 jsme byli lepším týmem. Bohužel za stavu 3:1 jsme neproměnili dvojnásobnou přesilovku a následně díky zbytečným nebo nešťastným vyloučnením jsme nechali soupeře srovnat na 3:3. Celý zápas jsme věřili, že když nebudeme hrát oslabení, jsme herně mnohem lepší tým než hosté a to se také potvrdilo. Na konci zápasu jsme hráli téměř dvě mimuty oslabení 3 na 5, ale díky velké obětavosti všech hráčů a zákrokům gólmana Zálešáka jsme to udrželi. Vyhráli jsme 5:3 a jsme ve finále! Kompletně celý tým dnes odvedl skvělou práci a za to bych chtěl všem moc poděkovat. Jdeme postupnými kroky a další cíl jsou tři vítězství s týmem Jihlavy."

2. semifinále, sobota 25.5.

HBC HODONÍN - HBC MALENOVICE 5:2 (4:0,1:1,0:1), stav série 1:1

Branky a asistence: 1. Mráz (Tomi), 2. Švagerka Z., 5. Mráz (Rapant), 12. Mráz (Zetocha, Tomi), 23. Navrátil (Tomi) - 24. Březík, 42. Huťka.

Vyloučení: 8:7, využití: 2:1. Střely: 24:21.

3. semifinále, neděle 26.5.

HBC MALENOVICE - HBC HODONÍN 5:3 (1:1,2:2,2:0)

Branky a asistence: 8. Nohal (Mahdal, Skyba), 17. Hladký (Skyba, Novák), 24. Mahdal (Hladký, Skyba), 41. Skyba (Novák, Mahdal), 42. Svozil (Skyba, Nohal) - 5. Kovář (Švagerka L.), 28. Švagerka J. (Prčík), 30. Helešic (Tomi, Navrátil).

Vyloučení: 10:7, využití: 2:1. Střely: 24:36. Diváci: 44. Rozhodčí: Komárek, Kovařík.

Sestavy:

HBC Malenovice:

Zálešák (Polišenský) - Novák, Skyba, Březík, Mikl, Vingárek, Langer, Lečbych - Hladký, Havlík, Šimíček - Mahdal, Machálek, Nohal - Brázdil, Svozil, Huťka - Hruboš, Eibensteiner.

HBC Hodonín:

Lindner, Luner - Zetocha, Mohyla, Kovář, Švagerka M., Krupica, Prčík, Hübl - Švagerka Z., Švagerka J., Navrátil - Roch, Rapant, Tóth D. - Tóth M., Hlavačka, Tomi - Hlavačka Z., Toman, Mráz - Helešic.