HBC Malenovice

Hokejbalový klub

STARŠÍ ŽÁCI ZVÍTĚZILI I V HODONÍNĚ

18.11.2018

Na státní svátek 17.listopadu se do Hodonína vydal celek starších žáků. Domácí, kteří v dosavadním průběhu sezóny nebodovali a vstřelili pouze 8 branek, se nezdáli být pro tým s nejlepší obranou v soutěži těžkým oříškem.

Od začátku zápasu pak byl opak pravdou a nervozita z pocitu povinnosti svazovali Čamlíkům ruce. Uklidnění přišlo až v 6. minutě, kdy přesně pálil pod horní tyč Kalivoda. Hosté se uklidnili a začali předvádět krásné akce. Jednu z nich zakončovala Hasíková do prázdné brány po přihrávkách Petra Mišurce a Michala Hinka. 8 vteřin před první sirénou dal komfotní náskok tří gólů nejlepší střelec Malenovic Petr Mišurec.

Ve druhé třetině však hosté polevili a soupeři dovolili dokonce dvakát skórovat! 15 vteřin po vhazování poskakoval míček po nohách a hokejkách malenovických žáků až do vlastní klece. Pak pět minut před koncem druhé třetiny využil zaváhání obrany Konečný.

Do poslední periody museli hosté zformovat zpět své řady a držet si domácí dál od těla a docela se jim to dařilo. Hodonín v poslední třetině ohrozil Zámečníka pouze jednou střelou za to hosté jich vypálili hned šestnáct. Ujala se přesilovková kombinace po ose Michal Hink, Kalivoda až na tečujícího Petra Mišurce. Malenovický štírek mohl slavit další branku, ale rozhodčí teč neregistrovali a gól připsali Kalivodovi. Tříbodový klid malenovickým starším žákům dal 42 vteřin před koncem Dlapa jenž dorazil další střelecký pokus Petra Mišurce. Hosté slavili další důležité tři body v cestě do vytouženého finálového turnaje.

Hodnocení zápasu se ujal opět trenér Adam Kovařík:
"Dneska jsme se ke třem bodům prokousávali zase klikatou cestou. První a třetí třetinu jsme odehráli skvěle měli jsme pohyb, územní převahu a hráli jsme v pohodě. Ve druhé nás již poněkolikáté zachvátil pocit uspokojení a málem jsme si zápas prohráli. Soupeři jsme dali čichnout, a ten šanci okamžitě využil. Nicméně zkušenosti z minulých zápasů nám pomohly a zápas jsme nakonec docela v poklidu dohráli."

HBC Hodonín - HBC Malenovice 2:5 (0:3,2:0,0:2)

Branky a nahrávky Malenovic:

6. Kalivoda (Hink M.), 11. Hasíková (Hink M., Mišurec Petr), 15. Mišurec Petr (Kalivoda), 42. Kalivoda (Hink M., Mikl) PP, 45. Dlapa.

Vyloučení: 4:2, využití 0:1. Střely: 10:24.

Sestava HBC Malenovice:

Zámečník - Kalivoda (C), Mozga, Dlapa - Hink D., Hink M., Mišurec Petr - Hasíková, Kvapil, Olšina - Mišurec Patrik.