HBC Malenovice

Hokejbalový klub

A-TÝM MALENOVIC SKONČIL DRUHÝ

18.6.2019

Po loňském vítězství v Moravské hokejbalové lize se muži HBC Malenovice opět probojovali stejně jako před rokem do finále, tentokrát již soutěže řízené ČMSHb, 2. ligy skupiny Morava jih. Stejně jako před rokem postoupili ve čtvrtfinále přes HBC Hodonín a stejně jako před rokem vyzvali ve finále SK Jihlava B.

Finálová série začala v malenovické Lopik aréně dvěma zápasy první červnový víkend. Domácí organizátoři připravili pro oba tábory ať už fanoušků, hráčů i všech ostatních činovníků skvělou úvodní show s představením všech hráčů. Úžasnou atmosféru obou soubojů mezi Malenovicemi a Jihlavou drželi svými výkony jak oba týmy, tak skvělí fanoušci.

Úvodní velmi vyrovnaný, napjatý, ale férový boj přivedl oba soupeře za stavu 2:2 až k nájezdům, ve kterých byli hosté z Jihlavy šťastnější. Nedělní partie byla jako na houpačce. Ve druhé třetině nejprve hosté otočili dvěma slepenými góly skóre a před přestávkou Čamlíci podobně vrátili vedení na svou stranu. Závěr si zelenobílí pohlídali a po vítězství 5:3 vyrovnali sérii na 1:1.

O týden později se vydala na Vysočinu i početná skupina fanoušků, která se na oba jihlavské duely pořádně připravila a vytvořila doslova zelené peklo. Atmosféra byla téměř domácí a nebýt plastového povrchu na hřišti, mohli si malenovičtí myslet, že hrají pod sokolovnou.

Začátek sobotního utkání Čamlíkům utekl a než se rozkoukali, prohrávali 0:3! Od té chvíle byli střelecky aktivnější a v úvodu závěrečné části snižovali už na 3:4! Ovšem největší slabina sezóny - nedisciplinovanost - je znovu skolila. Domácí využili dvě přesilovky a konečné skóre 4:7 vypadalo pro hosty až moc krutě. Nedělní odpolední duel museli vyhrát, pokud pomýšleli na titul. Úvod tomu nasvědčoval - 3. minuta 0:1. Ale pak domácí brankář svou klec zamknul a i když jeho hráči Malenovic zasypali 47 střelami, už se neprosadili a rezerva Jihlavy mohla po výhře 4:1 začít slavit.

A-týmu HBC Malenovice se po prohře s SK Jihlava B 1:3 na zápasy nepodařilo obhájit titul ve 2. lize skupiny Morava jih. Po roční pauze zvítězil opět tým z Vysočiny a odsunul Čamlíky na stříbrnou pozici. I přes krásné druhé místo mohou zelenobílí postoupit do 1. ligy. To je ale otázka na kterou budeme znát odpověď až v příštích dnech.

Gratulace SK Jihlava B k titulu a dobrá práce chlapi HBC Malenovice!!!