HBC Malenovice

Hokejbalový klub

HBC MALENOVICE V PLNÉ PŘÍPRAVĚ

6.9.2019

Nová hokejbalová sezóna se kvapem blíží a jednotlivé kategorie HBC Malenovice pomalu finišují s letní přípravou.

Mladší žáci se připravují společně se staršími žáky, dorost samostatně a mužský A - tým společně s nově vzniklým B - týmem mužů. Naopak nejmladší kategorie své tréninky teprve začnou.

Nejintenzivněji se připravuje kategorie dorostu, kterou společně s B týmem vede Adam Kovařík a dá nám pár vět ohledně přípravy svého celku. Dorostence čeká v pátek a sobotu trio přípravných zápasů. V páteční podvečer se od 17:30 představí v pardubických Polabinách proti místnímu Autosklu, v sobotu od 9:00 ve Svítkově proti domácím Stars a hodinu na to nastoupí na stejném hřišti proti juniorskému výběru Hradce Králové.

Adam Kovařík: "Přípravu jsme začali o týden později než mám ve zvyku, ale chtěli jsme vyzkoušet trošku jiný model oproti předchozím letům. Trénovali jsme čtyřikrát týdně a myslím si, že v celku intenzivně. Druhým týdnem jsme na hokejkách a pečlivě pracujeme na tom, abychom za týden byli doma proti Brnu co možná nejlépe připraveni. Co se přípravných zápasů týče, tak jsme původně chtěli hrát jen s dorosteneckými celky obou Pardubic, ale Hradec Králové přišel s nabídkou zkusit si zápas i proti juniorskému celku, tak jsme ji vzali. Pevně věřím, že nám zápas o kategorii vyšším výběrem v přípravě pomůže. Hráče to velice dobře otestuje a ukáže jestli jsou kvalitně připraveni, protože víme, že jedeme k předním českým celkům, co se dorostenecké extraligy týče. Prověří nás to i co se výkonnosti do sezóny týče a budeme jistě dobře vědět jak jsme na tom a na čem máme pracovat. S přístupem hráčů v přípravě jsem spokojen, sice jsme se nikdy nesešli krom pár výjimek v úplně kompletním počtu, ale s tím už teď nic neuděláme. Věřím, že se naši skvělí fanoušci od nás letos dočkají velkých věcí."

Do přípravy na Přebor mladších žáků a Ligu starších žáků se zapojily mimo kluků i dívky hrající za žáky, tak za loni vzniklý tým žen.

Trenér Jan Brazdil hodnotil přípravu následovně: "Dvakrát týdně jsme vybíhali od hradu v Malenovicích na skalku, kde je jsme se zaměřili na sprinty. V závěru přípravy nastupujeme s hokejkami v plné výstroji, neboť nás čekají první mistrovské zápasy. V neděli 1.9. naši mladší žáci sehrají přípravné utkání proti Kyjovu. O týden později 8.9. přijede do Lopik arény na první dvojzápas Ligy starších žáků slovenský Martin. Z letní přípravy nejsem moc nadšený, ale jako rodič chápu, že rodiče posílají o prázdninách děti k babičkám a jezdí ještě na dovolené. Snad se nám společně podaří všechny deficity dohnat v co nejbližší době a všichni budeme makat a táhnout za jeden provaz."

Do druhé nejvyšší svazové soutěže postoupil mužský A-tým, který se připravoval pod vedením předsedy klubu a hrajícího trenéra Martina Nováka. Po skončení letní přípravy trénují hráči 3x týdně v Lopik aréně a pomalu vyhlíží prvního soupeře. V neděli 22.9. vyjíždí k úvodnímu duelu k týmu SK Jihlava, který není Čamlíkům až tak neznámý. S jejich rezervou končili poslední sezónu a účastí ve finále si zajistili postup do 1. ligy.