HBC Malenovice

Hokejbalový klub

VSTUP DO SEZÓNY ZVLÁDL DOROST NA VÝBORNOU

9.9.2019

Dorost na úvod sezóny čekal doma stále se zlepšující tým Brna. Že už soupeři z Jižní Moravy nejsou žádní otloukánci potvrdili v minulé sezóně, kde v mistrovských zápasech Čamlíkům zle zatápěli.

V podobném duchu začal i letošní první zápas. Do první šance se dostali právě brňané, když Kimmel z úhlu zkoušel Chovančíka. Pomaleji se rozjíždějící se domácí zapisovali první šanci až v polovině třetiny, kdy Cunda našel mezi kruhy volného Mozgu, ale ten šancí pohrdl a bránu minul. V první třetině se toho o moc více nestalo a vážnější situace měli spíše hosté, domácí však drželi více míček na hokejkách a měli uzemní převahu.

Soupeři Čamlíků se drželi i ve druhé části hry, do šance se dostal David Hink zkoušel Nevřivého mezi betony, ale ten hlásil stále zavřeno. Kompletní první formace Čamlíků posadila v sedmé minutě druhé třetiny Brno na kolotoč, ale hosté ještě dokázali vysednout a střelám Mikla s Heraltem se dokázali ubránit. Co nedokázala první letka obstarala druhá, Dlapa sice neudržel červenou čáru, ale posunul na Kalivodu ten pásmo opět získal, nahrával na střed, ale míček se mu vrátil a když z poza brány viděl, že Nevřivý není v předepsaném postavení, tak zkusil míček zatočit o tyčku a povedlo se. Nový kapitán dorostu, tak založil sezónní gólový účet Čamlíků.

Třetí třetinu Brno začalo nebezpečně útočit, Chovančík byl v jednu chvilku pod tlakem, ale obrana se nakonec zkonsolidovala a tlak přestála. Z brejku pak našel Cunda mezi kruhy volného Heralta a ten potvrdil převahu domácích - 2:0. Stejný střelec, stejný nahrávač, ale jiná situace - po vhazování se míčku ujal Cunda a bekhandovou přihrávkou posadil do rychlíku Heralta a ten zvýšil mezi betony na 3:0. Hosté odpadli a po tlaku před brankou se k míčku dostal David Hink a posunul ukazatel skóre na čtyři ku nule. Brnu na konci přálo štěstí když korigovali na konečných 4:1. Domácí trenér sice reklamoval vysokou hůl, ale sudí Popelka se Škrobákem uznali poslední gólovou situaci za regulérní.

Malenovice se tak rozešly s Brnem s výsledkem 4:1 pro domácí naděje a vkročily do nové sezóny se vztyčenou hlavou. Domácí lodivod Kovařík okomentoval zápas následovně: "Naše výhoda byla v tom, že jsme dokázali podat konstantní výkon a hrát od prvního bylu do závěrečné sirény stejně. Nebyl tam žádný herní výpadek, ani nic takového. Opravdu od začátku do konce stejný koncentrovaný a hlavně trpělivý výkon, který rozhodl celý tým. Na tomto vítězství se podílel opravdu celý tým, a tak bych si to přál, aby bylo celou sezónu. Tak jo, dneska dobrý, uvidíme co Kyjov."

HBC MALENOVICE - HBC BULLDOGS BRNO 4:1 (0:0,1:0,3:1)

Branky a nahrávky HBC Malenovice: 27. Kalivoda (Dlapa, Hink D.), 36. Heralt (Cunda, Kalivoda), 38. Heralt (Mozga, Cunda), 42. Hink D. (Dudík, Mikl)

Sestava HBC Malenovice: Chovančík (Zámečník) - Mikl A, Dudík, Dlapa, Kalivoda C - Heralt, Cunda A, Mozga - Mišurec, Michal Hink, David Hink - Kvapil, Šprtová, Bureš.