HBC Malenovice

Hokejbalový klub

STARŠÍ ŽÁCI STÁLE BEZ BODU

19.9.2019

I ve druhém dvoukole Ligy starších žáků se představili mladí Čamlíci na domácím hřišti. Jejich soupeřem byli brněnští Eagles a čekala se mnohem vyrovnanější bitva, než předchozí víkend s Martinem.

V 10:00 vhodili rozhodčí úvodní buly prvního zápasu. Očekávání domácích se rozplynula po nekolika minutách, kdy Eagles dokázali potrestat hned dvě chyby. Ani snížení gólem Vojty Šrajera nevedlo ke zlepšení hry a do konce úvodní periody zvýšilo Brno na 3:1 ve svůj prospěch. Malenovičtí se po této brance už nevzpamatovali a druhá třetina tomu byla po dalších čtyřech inkasovaných gólech jasným dukazem. V poslední třetině přidali hosté další dva zásahy a po závěrečné sirény svítilo na tabuli nelichotivých 1:9.

HBC Malenovice - Eagles Brno 1:9 (1:3,0:4,0:2)

Branka a nahrávka HBC Malenovice: Šrajer (Žemla) Střely na bránu: 17:42

Do druhého sobotního zápasu poslali trenéři do brány místo Zámečníka Bára a tento tah se zdál být skvělý. Loni ještě přípravkář předváděl výborné zákroky a když navíc vstřelil Vidlář úvodní branku, vypadalo to o hodně lépe, než dopolední duel. Bohužel gólman nemůže být na vše sám a po nedůrazu v brankovišti Brno do konce třetiny dokázalo výsledek otočit. Druhá třetina začala jako ta první. Její skóre otevřeli Čamlíci vyrovnávací brankou, ale jejich radost netrvala dlouho a "Orli" byli opět důraznější a odskočili o dva góly. Poslední třetinu domácí zabrali a snažili se s nepříznivým stavem něco udělat. Na začátku 38. minuty snížil Žemla svým druhým přesným zásahem v utkání na rozdíl jednoho gólu. V poslední minutě při přesilovce měli malenovičtí na hokejkách vyrovnání, ale ke vší smůle zazvonila jen tyč a bylo po nadějích na bodový zisk.

HBC Malenovice - Eagles Brno 3:4 (1:2,1:2,1:0)

Branky a nahrávky HBC Malenovice: Vidlář (Žemla, Lebánek), Žemla (Olšina, Bár), Žemla (Šrajer, V.Mozga) Střely na bránu: 26:45

Trenér Jan Brázdil: "První zápas jsme totálně propadli. Stále nám chybí důraz v obraně a zejména v brankovišti. Odpolední zápas byl o hodně vydařenější. Provedli jsme změnu na postu brankáře a Olda Bár nas nezklamal. Předváděl parádní zakroky. V závěru jsme zlepšeným výkonem sahali po bodu, ale ten důraz..."

Sestava HBC Malenovice: Zámečník (1.z.), Bár (2.z) - J. Mozga, Směja, Rafaj, Lebánek - Bár, Žemla, Voj. Šrajer - Vidlář, Mozga V., Mišurec P. - Olšina, Zámečník, Řehánek.