HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOROST VYDŘEL VÍTĚZSTVÍ AŽ V ZÁVĚRU ZÁPASU

18.11.2018

Další kolo Extraligy dorostu bylo na programu v neděli 18.listopadu a do Malenovic zavítal celek brněnských Bulldogs. Domácí, kteří byli jasným favoritem, měli navázat na kanonádu z předchozího utkání proti Svitavám, ale Brno v posledních dvou zápasech ukázalo herní zlepšení a odhodlanost v zápasech zejména proti malenovickému HBC. Domácí začali náporem, ale vytěžili z toho pouze šanci Cundy. Hosté hráli aktivně a brzy přebrali iniciativu první třetiny. Z nálady hostí bylo jasné, že útrapy v zápasech s Čamlíky je už nebaví a chtěli vyhrát. V 10. minutě ukázal hostující Adámek, že by to šlo když obstřelil Chovančíkův beton - 0:1. Domácí v těžké letargii mohli záhy inkasovat znovu když nebezpečně pálil Toman.

Druhá třetina ukázala zlepšený pohyb domácích. Obrovská šance Michal Hinka a tlak na branku Štastného postupně gradoval, a vygradoval v čase 23:28, když Brázdil vybojoval zdánlivě ztracený míček, přistrčil k Hradilovi, který bekhandovou kličkou vykoupal hostujícího brankáře - 1:1. Domácí mohli hned jít do vedení, ale Cundovi po minulém utkání zřejmě zvlhnul střelecký prach. Když domácí zahodili několik slibných příležitostí, přišel trest. Na hanbu se v krátkém časovém úseku poroučel Hradil se Zpěvákem a Buldoci hráli přesilovku pěti proti třem. V té gól nepadl, ale 28 sekund před druhou sirénou prudkou střelou švihem od červené čáry trefil přesně pravý horní růžek Toman a Brno si vzalo zpět své vedení.

Vítr v domácí kabině však znamenal, že do třetí třetiny vletěl zcela jiný tým domácích. Zničeho nic bylo zelenobílých plné hřiště, šance střídala šanci. V čase 33:20 se ujala kombinace lídrů Kalivoda přenesl na Hradila, ten přehrál Brázdilovi a poslední jmenovaný bekhandem zasunul pod horní tyč - 2:2. Brno rázem začalo odpadat a domácí stupňovali svůj drtivý finiš - vítězný gól nakonec vstřelila sváteční střelkyně Karolína Šprtová. Po vyhraném Brázdilově vhazování a přiťuknutí Kalivody nahodila míček směrem k brance a ten skončil až v síti. Šprtovou napodobil o 25 vteřin později další obránce - Matyáš Mikl, který na červené čáře zachytil vyhození soupeře, projel kolem pravého mantinelu až před brankáře a akci zakončil střelou mezi jeho betony. Definitivní brněské K.O. vyřkl kapitán. Za dalších 20 vteřin totiž opět Kája vybojovala míček na červené čáře, přihrála Ondřeji Hradilovi a ten uzavřel smrtenou třičtvrtě minutu domácích Čamlíků. Po pátém gólu pustil Chovančík do domácí svatyně náhradníka Zámečníka, jenž zápas dochytal a k vítězství přispěl čtyřmi přesnými zásahy.

Domácí tak díky vynikající třetí třetině odvrátili blamáž a s domácím publikem se na podzim rozloučili obratem proti urputně bojujícím brněnským Buldokům.

Adam Kovařík se po skvělé poslední třetině uklidnil a řekl:
"Rozpačité pocity panují, ale nakonec pozitiva vyvážila negativa. Jsem zvyklý hledat pozitiva ve všech možných situacích, a i zde se dají najít. Mohla z toho být výchovná facka, která nemá obdoby, ale my to nakonec zvládli a třetí třetinu jsme odehráli exkluzivně. První dvě byly naopak tragické, ale přesto jsme to zvládli a otočili zápas proti soupeři, kterého pravidelně porážíme. Ale každý zápas je těžší a těžší, protože výkonnost Brna se každým zápas zvyšuje. Do konce podzimu nás čekají ještě zápasy v Třinci a Heřmanově Městci. Já věřím, že dovezeme všech 6 bodů, a na jaro se ještě o play off řádně porveme, protože my budeme bojovat do posledního dechu."

HBC Malenovice - HBK Bulldogs Brno 5:2 (0:1,1:1,4:0)

Vyloučení: 5:1, bez využití.

Střely: 34:23.

Diváci: 35.

Rozhodčí: Prudík, Ščudla. Průběh: 0:1,1:1,1:2,5:2.

Sestavy:

HBC Malenovice: Chovančík (42. Zámečník) - Šprtová, Dudík, Mikl, Bureš, Kalivoda, Mozga - Hradil, Brázdil, Láník - Heralt, Cunda, Zpěvák - Hink D., Hink M., Mišurec. HBK Bulldogs Brno: Šťastný - Havránek, Heide, Pivoňka - Adámek, Svoboda, Toman, Vašín, Víchová, Vlach, Zemen S., Zemen V.