HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOROST I PODRUHÉ VÍTĚZNÝ

19.9.2019

V extralize dorostu přijel v neděli jako druhý soupeř v pořadí do malenovické Lopik arény celek Kyjova.

Domácí nastartovaní první výhrou do zápasu nevstoupily nijak exkluzivně a první střídání patřila hostům. V polovině první třetiny však domácí už přebrali iniciativu a první šance měl Heralt, ale na Studénku nevyzrál. Kalivoda po vhazování loboval na Davida Hinka, který viděl před branku nabíhat Mišurce, kterému přihrával, ale obránce Randis míček nešťastně zapatoval za záda Studénky - 1:0.

Druhá třetina začala nedohodu rozhodčích a domácích trenérů, sudí se mylně domnívali, že domácí chtějí trest pro Kyjov za pozdní nástup na třetinu, a tak domácí trenéři nechali hráče odehrát přesilovku ve vlastním pásmu přihrávkami a pak se teprve začalo plnohodnotně hrát. Netrvalo dlouho a bylo to 2:0 - Kvapil byl na brankovišti důrazný a přesný a zapisoval první zásah v dorostenecké kategorii. O dvě minuty později se skóre měnilo znovu. Bratranci Hinkové zamotali soupeři hlavu a Michal nastřelil míček na Studénku a na brankovišti dobře zorientovaný Mišurec se konečně trefil do černého - 3:0. Tlak domácích byl místy drtivý a vystřídavší brankář Pomajbík sice chvíli odolával, ale jen sedm minut, než ho mezi betony propálil střelec Heralt, kterému nabíjel Dlapa a jeho dvorní nahrávač Cunda.

Třetí část už vypadala od začátku jen jako otázka skóre a bylo to taky tak. V čase 32:12 dal svůj druhý gól v zápase Mišurec a naznačil, že se pravděpodobně vrací do starých střeleckých kolejí. O čtyři minuty později viděla Lopik aréna nejhezčí gól dopoledne. Míček si vyměnila celá pětka a koncovka vyšla na kapitána Kalivodu jenž prvně vyzval ke skórování Davida Hinka, ten mu však míček do prázdné branky vrátil a bylo to 6:0. Poslední zásah domácích byl taky z kategorie okulahodících. Dudík na modré čáře vyškolil dva hráče jihomoravanů a pak v duchu nejlepších tradic Martina Hamrlíka nebo Marka Židlického vyslal švihem bombu do pravého horního rohu a uzavře zápas na konečných 7:0.

Trenér Adam Kovařík okomentoval vysoké vítězství následovně: "Pěknej zápas, zase jsme hráli od začátku do konce stejně, ale dnes vinnou rozdílu skóre jsme museli hráče více napomínat a držet je stále v agresivní a útočné hře. Výsledek je si myslím naprosto jasně průkazný přesně tomu co se na hřišti dělo. V obraně krom pár chybiček panoval klid a v útoku jsme byli aktivní. Dobré, dobré to bylo a lidem se to prej dokonce i líbilo, takže asi mise splněna."

HBC MALENOVICE - HBK KYJOV 7:0 (1:0,3:0,3:0)

Branky a nahrávky: Hink D. (Kalivoda, Dlapa), Kvapil (Cunda, Heralt), Mišurec (Hink D., Hink M.), Heralt (Cunda, Dlapa), Mišurec (Hink M., Hink D.), Kalivoda (Hink D., Mišurec), Dudík (Kvapil, Kalivoda).

Sestava HBC Malenovice: Chovančík (Zámečník) - Kalivoda, Dlapa, Mozga, Dudík - Heralt, Cunda, Bureš, Kvapil, D. Hink, M. Hink, Mišurec, Láník.