HBC Malenovice

Hokejbalový klub

STARŠÍ ŽÁCI PORAZILI KARVINOU

27.9.2019

V sobotu se odehrál na domácím hřišti v pořadí už třetí dvojzápas ligy starších žáků. Tentokrát přijeli hráči Karviné, kteří mají za sebou dvě vysoké výhry proti Porubě.

První duel se domácímu celku vůbec nevyvedl. Nepoučen z chyb minulých zápasů otevíral soupeři vrata do svého předbrankového území. Ani dvakrát skórující Vlasťa Mozga neodvrátil nepříznivé skóre úvodní třetiny 2:5. Ve druhé části Čamlíci drželi se soupeřem krok, ale na snížení stavu se nezmohli. Pouze Vlasťa Mozga završil svůj hattrick. V poslední třetině domácí šetřili síly na odpolední mač a dali tak prostor karvinským k navýšení výsledku na konečných 13:3 ve svůj prospěch.

HBC MALENOVICE – INTEVO KARVINÁ 3:13 (2:5,1:2,0:6)

Branka a nahrávka HBC Malenovice: 13. Mozga V. (Mišurec, Žemla), 15.Mozga V. (Mišurec, Žemla), 24. Mozga V. (Mišurec, Žemla). Střely na bránu: 35:34

Do druhého zápasu trenér Jan Brázdil starší protočil sestavu, aby zpevnil obranu. Po první třetině to ale vůbec nebylo znát. Stav 1:4 na výsledkové tabuli nevěstil pražádné zlepšení. Došlo na další korekce a ty se od druhé třetiny začaly pozitivně projevovat. Tým navíc dostával do varu skromný počet fanoušků. Malenovice proměnily, co mohly a do třetí periody šly s pouze jednogólovým mankem. Kouč opět zasáhl a začal využívat jen dvě lajny. Malenovičtí začali Karvinou dusit v jejich obraném pásmu. Dostávali se do tlaku dobrou kombinací. V 5. minutě k radosti všech zeleninových bylo srovnáno a začalo ještě větší drama. V čase 43:43 domácí opanovala euforie po vstřelení vítězného gólu. Na vyrovnání Karviné nestačila ani přesilovka v závěru vypjatého klání. Starší žáci si tak po zásluze připsali první tři body.

HBC MALENOVICE - INTEVO KARVINÁ 7:6 (1:4,4:2,2:0)

Branky a nahrávky HBC Malenovice: 5. Mozga V. (Mišurec), 17.Brázdil (Žemla, Opavská),19. Vidlář (Šrajer, Mišurec), 27. Žemla (Zámečník, Lebánek), 29. Žemla, 35. Vidlář (Mišurec, Šrajer), 44. Brázdil (Zámečník) Střely na bránu: 38:25

Trenér Jan Brázdil: "Na dnešní zápasy byl nasazen do brány Olda Bár, který minulý týden předvedl pěkný výkon. V prvním zápase musím pochválit Vlasťu Mozgu, který nastřílel všechny tři góly a jeho bojovnost nešla přehlédnout. Ale výsledek byl pro mě zklamání. Do druhého zápasu jsem musel zpevnit obranu. Z kraje se to moc nedařilo, ale postupem času šel výkon nahoru. Jak jsme to stáhli po druhé třetině na jeden gól, tak jsem stáhl sestavu na dvě lajny a začalo to výrazně šlapat až do vítězného konce. Byl to od týmu hezký dárek k narozeninám a v šatně mi ještě zazpívali „hodně štěstí zdraví…“ Děkuji tím všem hráčům a hráčkám za skvělý závěr."

Sestava HBC Malenovice: Bár - J. Mozga, Směja, Gajdošíková, Lebánek - Minarčíková, Brázdil, Žemla - Voj. Šrajer, Vidlář, V. Mozga - Petr Mišurec, Opavská, Zámečník.