HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOROST PO DVOU VÝHRÁCH V ČELE EXTRALIGY

27.9.2019

Dorost Malenovic zakončoval v neděli 22.9. svůj úvodní čtyřlístek domácích zápasů Extraligy dorostu dvojzápasem s novým soupeřem z Přelouče.

Tempo od začátku udávali domácí, ale hostující brankář ukazoval, že bude přinejmenším hodně těžkou překážkou. Zuby si na něm v první třetině vylámali téměř všichni střelci domácích. Překonal ho až probuzený střelec Mišurec, který jednu vteřinu před úvodní sirénou zaznamenal gólovou dorážku.

Začátek druhé třetiny byl ve znamení svátečních střelců. Jako první zaznamenal branku Mozga a hned další střídaní přidal třetí zásah domácích Bureš. Čamlíci pokračovali takřka v drtivém tlaku a hosty prakticky nepouštěli k míčku. V polovině třetiny se připomněl Kalivoda, který propálil Čáru mezi betony. O chvíli později trefil stejné místo David Hink a uzavřel střeleckou listinu druhé třetiny.

V závěrečné části měla hra stejný obraz, i když domácí zjevně zvolnili. Jako jediný ve třetí třetině skóroval Heralt za asistence koho jiného než Cundy.

Čamlíci tak opanovali třetí utkání v sezóně v poměru 6:0.

HBC MALENOVICE - HC JESTŘÁBI PŘELOUČ 6:0 (1:0,4:0,1:0)

Branky a nahrávky HBC Malenovice:Mišurec (Hink D., Kalivoda), Mozga (Dudík, Cunda), Bureš (Cunda, Heralt), Kalivoda (Hink D., Hink M.), Heralt (Cunda, Mikl).

Do druhého klání vstoupily oba týmy prakticky ve stejném rozpoložení. První gól v zápase vstřelil Mozga, kterého o chvilku později napodobil Bureš, jenž trefil klinicky přesně levou šibenici. Tentýž střelec se trefil v první třetině ještě jednou, když od levého hrazení najel před bránu a vytrestal Čáru opět mezi betony.

Druhá třetina byla od domácích dorostenců vlažnější, přesto branky padaly dál. Jako první využil práce Heralta a Cundy Mozga a přidal svůj druhý gól v zápase dorážkou do prázdné brány. O chvilku později využil přesilovku David Hink krásným sólem, když prošel polootevřenou obranou, kterou perfektně zmátli svým pohybem Mišurec a Davidův bratranec Michal.

Ve třetí části začali hrozit i hosté. Chovančík si myslel, že si v pohodě dokráčí pro třetí nulu v sezóně se musel začít otáčet dvakrát tolik. Musel řešit samostatný únik a následně i přečíslení dva na jednoho. Vše vychytal, a tak mohli zase pálit domácí. Šestý gól přidal Kalivoda a na konečných 7:0 upravil svým druhým hattrickem ve dvou dnech sváteční střelec a kapitán starších žáků Vlastimil Mozga.

Čamlíci tak potvrdili domácí neporazitelnost a pohodlně se usadili na čele tabulky východní divize Extraligy dorostu se skóre 24:1.

HBC MALENOVICE - HC JESTŘÁBI PŘELOUČ 7:0 (3:0,2:0,2:0)

Branky a nahrávky HBC Malenovice:Mozga (Cunda, Heralt), Bureš (Kalivoda, Kvapil), Bureš (Mikl, Láník), Mozga (Mikl, Heralt), Hink D. (Mikl, Hink M.), Kalivoda (Hink D., Hink M.), Mozga (Heralt, Cunda).

Sestava HBC Malenovice:Chovančík (Zámečník) - Mikl, Dudík, Dlapa, Kalivoda - Mozga, Cunda, Heralt - Mišurec, Hink M, Hink D. - Šprtová, Bureš, Kvapil - Láník.