HBC Malenovice

Hokejbalový klub

A-TÝM V 1. LIZE TĚSNĚ PODLEHL JIHLAVĚ

27.9.2019

K prvnímu utkání v 1.Lize odjel A-tým HBC Malenovice bez útočníků Hruboše, Nohala a brankáře Terny. Domácím chyběl pouze Střecha, ostatní hráči hrající extraligu nastoupili. Kolony na slavné D1 zapříčinily hodinový skluz a příjezd do Jihlavy 20minut před úvodním buly.

Bez rozvičky a rozstřelby šli hosté přímo do zápasu. Jakoby je to naopak nabudilo a celý tým se ještě víc semklo. Začali aktivně a hráli běhavý náročný hokejbal. Domácí hokejbalisty napadali, ti se tak nemohli dostat do tlaku a spoléhali na ojedinělé šance a čekali na chyby v obraně Čamlíků. Hned první ale domácí využili gólem, když se po závaru před brankou lépé zorientovali. Rychlé vyrovnání přišlo po výborné přihrávce Skyby na Havlíka z obraného pásma na útočnou modrou a ten střelou ze strany do protipohybu trefil horní roh branky.

Druhá třetina byla vyrovnanější a do vedení šla znovu Jihlava, když střela z ostrého úhlu se lacině dostala do brány. Vyrovnání přišlo po střele Hladkého bezi betony. Ovšem z vyrovnání se radovali pouze sedm sekund. Po vyhraném buly ve středu hřiště a špatné rozehrávce skončilo nahození Danka, který hraje extraligu za pražský Kert, zpoza modré překvapivě v síti a domací šli znovu levně do vedení.

Ve třetí třetině domácím stačilo k navýšení skóré zaváhaní před brankou Malenovic, když Peschout měl hodně času u tyčky na dorážku. Pět minut před koncem vykřesal naději nejlepší malenovický hráč Hladký povedenou střelou nad beton výborně chytajícího Humlíčka. Další šance na vyrovnání skončila díky jeho vynikajícím zákrokům. V poslední minutě chytil s velkou dávkou štěstí samostatný únik Havlíka.

Celkově muži sehráli dobrý zápas, všichni podali obětavý týmový výkon, na kterém se dá stavět do dalších zápasů. Nepříjemné bylo zranění Machálka, který odstoupil se zraněným kotníkem a minimálně týden bude chybět.

SK JIHLAVA - HBC MALENOVICE 4:3 (1:1,2:1,1:1)

Branky a nahrávky HBC Malenovice: 6. Havlík (Skyba), 28. Hladký (Langer), 40. Hladký.

Sestava HBC Malenovice:Zálešák (Opavský) - Novák, Langer, Skyba, Mikl - Šimíček, Havlík, Hladký - Ševčík, Brázdil J., Brázdil M. - Huťka, Eibensteiner, Machálek.