HBC Malenovice

Hokejbalový klub

B-TÝM DOMA NEZOPAKOVAL VÍTĚZSTVÍ

4.10.2019

Malenovické "Béčko" čekal druhý zápas v sezóně. Poprvé na domácím asfaltu s první rezervou brněnských Bulldogs. Zápas začal rozpaky, když neodrazili rozhodčí, a tak se píšťalky ujal fanoušek a dorostenec David Hink.

Domácí zjevně rozhození z problému začátku utkání inkasovali už v 16 vteřině utkání. Druhý gól hostí pak na sebe nenechal dlouho čekat a nahození od modré čáry zapadlo za nic nevidícího Polišenského. Do konce první třetiny se skóre neměnilo světelná tabule, tak ukazovala výsledek 0:2.

Nástup do druhé části se domácím povedl, Hruboš střílel a Martin Brázdil na brankovišti tečoval - 1:2. Hosté si však bleskově vzali dvoubrankové vedení zpět a ihned z další akce posunuli ukazatel skóre na 1:3. Domácí se nevzdávali a důrazem na brankovišti se prezentoval dorostenec Heralt, jenž vstřelil první branku v mužské kategorii. Druhá formace Hradil - Vingárek - Heralt srovnala stav hned ve svém dalším střídání. Vingárek nabil Hradilovi mezi kruhy a ten z první vyrovnal. Jenže vyrovnaný stav netrval dlouhou, ba naopak hosté na konci druhé třetině udělali domácím takové malé horor story a nasypali jim během dvou minut tři branky. Domácí však opět nesložili zbraně a v přesilové hře snižoval na rozdíl dvou gólů Hruboš.

Třetí třetina, tak začala za stavu 4:6. Domácí, kteří stáhli sestavu na dvě formace se dlouho nemohli dostat do tlaku, až když zatroubil Martin Brázdil do útoku a snížil střelou od pravého hrazení na 5:6. Brno mělo v závěru několik dobrých možností, ale Polišenský udržel akcie domácích ještě nad vodou, a tak se mohl hrající kouč Kovařík uchýlit k jeho oblíbené powerplay. Svoboda trefil sou střelou tyč hostující branky, Vingárek následně trefil jenom pravý beton jihomoravského strážce svatyně. Sečteno podtrženo rezerva Čamlíků se musela sklonit před rezervou brněnských Bulldogs v poměru 5:6.

Hráč zápasu Martin Brázdil: "Zápas měl od začátku hodně rychlé tempo, hrálo se dost nahoru dolů s velkou agresivitou. Bohužel jsme jako tým hráli špatně odzadu a inkasovali příliš branek. K vyrovnání chybělo i trochu štěstíčka při závěrečném náporu. Myslím si, že body jsme si zasloužili."

HBC MALENOVICE "B" - HBC BULLDOGS BRNO "B" 5:6 (0:2,4:4,1:0)

Sestava HBC Malenovice:Polišenský - Kovařík, Kalivoda, Mikl F., Svoboda - Hruboš, Lečbych, Huťka - Rychlík, Brázdil M., Ševčík - Vingárek, Heralt, Hradil.

Branky HBC Malenovice:Brázdil M. 2, Hruboš, Hradil, Heralt.