HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DRUHÁ TŘETINA ROZHODLA O VÝHŘE MALENOVICKÉHO "ÁČKA"

19.11.2018

Hodinu a půl po nedělním poledni se v Lopik aréně proti sobě postavila druholigová mužstva HbK Kyjov a HBC Malenovice. Favoritem utkání i přes absenci několika zkušených borců byli domácí hráči také proto, že v úvodním partu na jihu Moravy zvítězili 5:2.

Den po 17.listopadu, svátku svobody a demokracie, jakoby si domácí tu svobodu užívali i na hřišti. Hned po půlminutě šli do čtyř, kdy na hanbu za sekání putoval Mikl, a kupodivu otevřeli skóre ve vlastním oslabení reprezentačním duem Skyba - Havlík. To byl ale v úvodní periodě jediný výstřel do tmy. Hosté v čele s ostrostřelcem Franěm tlačili a stříleli a nutili zelenobílé si pomáhat fauly. Druhou přesilovku sice nevyužili, ale dvě minuty po ní už srovnali Fialou. V minutě jedenácté poslali rozhodčí za katr Černého a Kyjov šanci za minutu využil. Úspěšným střelcem byl Prčík. Malenovičtí byli rádi, že odešli do šaten za příznivého stavu 1:2.

Druhá část začala vyloučením na straně Kyjova, které ovšem zůstalo nepotrestáno, ale hra Malenovic se rapidně změnila. Karta se proti první třetině zcela obrátila. Domácích bylo plné hřiště a vyrovnávací gól visel ve vzduchu. Ten přišel z hole Havlíka ve 21.minutě. O tři minuty později skóroval dorostenec Brázdil a v Lipik aréně bylo veseleji. Ve 27.minutě se prosadili dva střelci. Nejprve Šimíček a pak svým druhým gólem Havlík. Skóre druhé třetiny uzavřel také svým druhým gólem 97 vteřin před sirénou Brázdil a Čamlíci mohli po kanonádě pomýšlet na body.

Ale hned úvodní minuta je vyvedla z omylu, když snížil Slanina. O další minutu později bylo na domácí střídačce opět veseleji po přesném zásahu Huťky. Uplynuly ani ne dvě minuty a kyjovský kapitán počtvrté prostřelil Zálešáka. Třígólový rozdíl vydržel i přes tři oslabení v rychlém sledu po sobě. V poslední minutě upravil konečný výsledek ještě Machálek. Malenovice můžou po tragické první části a neskutečném obratu ve střední třetině slavit další vítězství za tři body.

HBC Malenovice - HbK Kyjov 8:4 (1:2,5:0,2:2)

Branky a nahrávky:

1. Skyba (Havlík) SH, 21. Havlík (Březík, Mikl), 24. Brázdil (Šimíček, Mikl), 27. Šimíček (Lečbych, Brázdil), 27. Havlík (Huťka, Březík), 29. Brázdil (Machálek, Mikl), 32. Huťka (Havlík, Skyba), 45. Machálek (Havlík, Skyba) - 9. Fiala (Slanina), 12. Prčík J. (Slanina, Fraňo) PP, 31. Slanina (Dubný, Kmenta), 34. Kmenta (Fraňo).

Vyloučení: 6:2, využití 0:1, v oslabení 1:0.

Střely: 28:31.

Diváci: 59.

Rozhodčí: Prudík, Ščudla.

Průběh: 1:0, 1:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4, 8:4.

Sestavy:

HBC Malenovice:

Zálešák (Opavský) - Březík, Mikl, Langer, Černý, Lečbych - Skyba, Havlík, Eibensteiner - Šimíček, Brázdil, Machálek - Vingárek, Huťka.

HbK Kyjov:

Kučera (29.Soukup) - Svoboda, Bajko, Urc, Prčík K. - Fiala, Kmenta, Fraňo - Dubný, Slanina, Prčík J.