HBC Malenovice

Hokejbalový klub

MUŽSKÉ ÁČKO SLAVÍ PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ

4.10.2019

A-tým mužů nastoupil poprvé v 1.lize na domácí půdě. V neděli byli jejich soupeřem důrazně bojující Jestřábi z Přelouče.

Od začátku byl zápas opatrný a hosté vycházeli z důrazné obrany. V první části nebylo moc místa na pohledné akce. Domácí tým se snažil střílet z každé pozice a hosté měli ojedinělé střely, ale zato nepříjemné a nebezpečné. Ovšem oba brankáři si vždy poradili.

Ve druhé třetině domácí přidali v padání a důrazu což přineslo šance, které ale výborně chytajíci brankář Jestřábů vychytal. Udeřilo na druhé straně, kdy z nenápadné akce překonal Ternu střelou mezi betony Příhoda. Hosté ožili a měli další nebezpečné střely, ale Ternu už nepřekonali. Vyrovnání vyplynulo z chyby hostů při střídání. Zapomněli u své obranné modré na dva hráče domácích a Hladký se Šimíčkem běželi sami na gólmana a brejk 2 na nikoho po rychlých přihrách zakončil Hladký.

Na začátku třetí třetiny domácí otočili stav, když Eibensteiner nahodil od modré míček a přes clonicího Nohála zapadl do brány. Přelouč měla velkou šanci srovnat stav, když 4 minuty před koncem hráli přesilovku. V ní měli šance skórovat, ale Ternu už nepřekonali ani při následné power play. Domácí brankář tak prožil po pěti letech úspěšný návrat do mateřského klubu z extraligových Sudoměřic. První výhru v sezóně pojistil střelou do prázdné Hladký.

HBC MALENOVICE "A" - HC JESTŘÁBI PŘELOUČ 3:1 (0:0,1:1,2:0).

Branky a nahrávky HBC Malenovice: 29. Hladký (Šimíček, Skyba), 32. Eibensteiner (Nohal, Kulička), 45. Hladký (Kulička) - 17. Příhoda (Kajda, Kunc).

Sestava HBC Malenovice: Terna - Skyba, Vingárek, Novák A, Svoboda, Kulička, Langer, Mikl F. - Šimíček, Hladký A, Havlík - Brázdil Martin, Brázdil Jan, Ševčík, Hruboš, Nohal, Eibensteiner, Huťka.