HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOROST PADL AŽ V HOSTIVAŘI

4.10.2019

Neporažený dorost Malenovic vyrážel na první venkovní utkání, a to rovnou do Prahy, kde na Palmovce měl svést souboj s úřadujícím mistrem z Hostivaře.

První minuty zápasu napověděly, že by se mohlo přeci jen jednat o vyrovnanou partii. Hostivař se ujala uzemní převahy, ale díky přesné obraně hostí hrozila jen z uctivé vzálenosti a střely tohoto typu nebyly pro Chovančíka problém. Hosté se osmělili v přesilové hře. A když domácí kapitán Šimon Hnyk vystřelil míček mimo hrací plochu z obraného pásma, šli pražané dokonce do tří. Kalivoda, Mikl a Hink však nedokázali Keprta prostřelit a Hostivař úvodní oslabení přežila. Do slibné pozice se tlačil Šťastný, ale Ondřej Chovančík byl proti a prodloužil svou neprůstřelnost. První třetina tak skončila bez branek.

Do té druhé vlétli lépe domácí když v přesilovce zamkli Čamlíky v obranném pásmu, které vytavili natolik, že si nestihli správně rozebrat hráče a úplně volný Grepl ukončil neprůstřelnost Chovančíka ránou nad levý beton. Kovaříkovi svěřenci však jen zřídkakdy skládají zbraně, a tak se nestalo nic jiného než obrátka ve skóre. Načal ji domácí brankář Keprt jenž chybně rozehrál na Mozgu, který vystřelil, Keprt střelu vyrazil pouze před Heralta a ten byl před téměř prázdnou bránou neomylný - 1:1. Hosté záhy dostali možnost přesilovky. Když se elitní formace určená pro přesilové hry opět nedokázala prosadit, vyměnil hostující trenér Mozgu za Cundu a ukázalo se, že tah to byl geniální. Mikl zablokoval buly, Mozga vypálil a všudybyl Heralt poslal Čamlíky do vedení - 1:2. Domácí zapli pátý rychlostní stupeň a začali opět dobývat Chovančíka, ale ten zatím odolával. Heralt se dostal do další šance, ale tentokrát Keprt podržel domácí. Další tlak už malenovická obrana neustála, hráči dvakrát nevyhodili lehký míček, ten se nakonec dostal na hostivařské hole, a když měl Chovančík zakrytý výhled dokázal míček pouze odrazit a Matěj Hnyk pak zaznamenal gólovou dorážku na 2:2. Netrvalo ani minutu a jeden z domácích reprezentantů Štastný propálil vše do mu stálo v cestě a poslal domácí do vedení 3:2.

Do třetí třetiny vstoupili Čamlíci značně nahecovaní s výsledkem něco udělat. Povedlo se v polovině třetí třetiny, když Cunda vyhrál buly na Mikla a ten prvním gólem v sezóně srovnal na 3:3. Reprezentační útočník Štastný však ukázal skvělý výběr místa, a když ho navíc hostující obrana nechala trestuhodně volného mezi kruhy, poslal opět hokejbalisty z hlavního města do vedení. Hosté se pak začali horečně tlačit do útoku a pramenil z toho brejk Hrocha s Lehnerem, který neuvěřitelným provazem hostující mág Chovančík vyrazil a udržel tak Malenovice ještě v zápase. Co se dalšímu reprezentantovi Hrochovi nepovedlo napoprvé, udělal napodruhé. Naběhl mezi kruhy a hodně přiblížil domácí k výhře střelou přesně do šibenice - 5:3. Kosmetickou úpravu výsledku zařídil svým dalším hattrickem Adam Štastný, který ukončil zápas střelou do prázdné brány.

Čamlíci sice přisli o první místo a svou neporazitelnost, ale důležitější byl pocit, který hráči zanechali, a že se s nimi v této sezóně bude muset počítat.

Trenér Adam Kovařík: "Ten zápas byl pro mě osobně hrozně důležitý a pro nás všechny samozřejmě taky. Nazval bych to dobrou prohrou. Samozřejmě udělali jsme hromadu zbytečných a laciných chyb, ale poprvé od záčátku soutěže jsme hráli se soupeřem takového kalibru. A musím říct, že jsem s průběhem zápasu vesměs spokojen. Hostivař byla místy lepší, ale my s nimi dokázali docela dlouho držet krok, což je velké pozitivum. Teď je důležité se z toho poučit, s trenérským štábem se na to koukneme a hráče připravíme na Autosklo co možná nejlépe. Ale zápas s Hostivaří byl krásný a věřím, že musel bavit."

HBC HOSTIVAŘ - HBC MALENOVICE 6:3 (0:0,3:2,3:1)

Branky a nahrávky HBC Malenovice: Heralt (Mozga), Heralt (Mozga, Mikl), Mikl (Cunda).

Sestava HBC Malenovice: Chovančík - Mikl, Dudík, Dlapa, Kalivoda - Heralt, Cunda, Mozga - Hink D, Šprtová, Mišurec - Láník, Bureš, Kvapil.