HBC Malenovice

Hokejbalový klub

STARŠÍ ŽÁCI VEZOU TŘI BODY ZE ZOHORU

12.10.2019

Liga starších žáků měla na programu další dvoukolo. V deštěm smáčené sobotě vyrazili na Slovensko ke dvojboji se Zohorem i malenovičtí borci. Menší hřiště přálo střelcům. I přes vydatný déšť padlo v obou zápasech 31 gólů.

Jako gólman nastoupil do úvodního klání Bár, který si nominaci vysloužil stabilnější výkony mezi třemi tyčemi. A od začátku se měl co ohánět. Ani on však nedokázal zabránit slabšímu startu do zápasu a než se hosté rozkoukali, prohrávali v deváté minutě už 1:3. V posledních minutách úvodní periody ještě zabojovali a snížili ztrátu na rozdíl jednoho gólu.Ve druhé třetině kanonáda pokračovala a Zohor šel do poslední třetiny s vedením 7:5. Poslední třetinu Čamlíci zabrali hlavně v defenzívě a drželi dlouho domácí borce dostatečně daleko na dostřelu. A když se nedařilo snížit, v jedenácté minutě domácí završili skóre na konečných 8:5 ve svůj prospěch.

HBK ROCONABA ZOHOR - HBC MALENOVICE 8:5 (4:3,3:2,1:0)

Branky a nahrávky HBC Malenovice: 3. Vidlář (Brázdil), 11. Žemla (Hasíková), 15. Brázdil (Vidlář) ,18. Žemla, 30.Lebánek (Žemla).
Střely na bránu: 32:27

Druhé utkání znovu s Bárem v brance se mírně zpozdilo kvůli hustému dešti. Hráči Malenovic byli do odvety správně nažhaveni a nemohli se dočkat začátku. 31 vteřin po buly se trefil pozdější střelec zápasu Brázdil a nastartoval další divokou přestřelku první třetiny, jenž v tomto případě vyhráli 4:3 hosté. Druhou část cítili Čamlíci šanci a dokázali ji dokonale využít. Postupne odskočili domácím na rozdíl tří gólů. Od prvních minut třetí závěrečné části se Zohor do zelenobílých obul a začal stahovat skóre. Po oddechovém čase hostů svítilo na výsledkové tabuli 13:47 a 8:9 a Zohoru nezbývalo, než zkusit hru v šesti bez brankáře. Po druhém vhazování v obraném pásmu hostů se dostal k míčku Brázdil a lobem přes celé hřiště trefil prázdnou bránu. Uzavřel svým pátým gólem v zápase nejen své střelecké představení a pomohl týmu k dalším 3 bodům do průběžné tabulky.

HBK ROCONABA ZOHOR - HBC MALENOVICE 8:10 (3:4,2:4,3:2)

Branky a nahrávky HBC Malenovice: 1. Brázdil (Vidlář, Mozga V.), 4. Brázdil (Mozga V.), 6. Opavská, 11. Brázdil (Mozga V.), 21. Brázdil (Vidlář), 23. Žemla, 23.Vidlář (Brázdil, Mozga V.), 30. Žemla (Hasíková), 38. Hasíková, 45. Brázdil.
Střely na bránu: 29:24

Trenér Jan Brázdil: "Věděli jsme, že budeme hrát v dešti, ale vůbec jsme netušili jak bude hřiště v Zohoru vypadat. Nakonec se ukázalo, že nám déšť prospěl a jejich menší hřiště taky. Opět nám utekl začátek prvního zápasu, jinak jsme snad mohli myslet i na nějaký ten bodík navíc. I když padlo hodně gólů na obou stranách, což není pozitivní co se obranné činnosti týká, tak jsme dokázali alespoň proměňovat šance a s tím spokojený mohu být. V obraně bych pochválil benjamínka týmu a hráče přípravky Jakuba Mozgu, který si svou obětavostí stále upevňuje místo v týmu starších žáků."

Sestava HBC Malenovice: Bár - J. Mozga, Opavská, Olšina, Gajdošíková, Řehánek - Brázdil, Vidlář, Mozga V. - Hasíková, Žemla, Lebánek.