HBC Malenovice

Hokejbalový klub

B-TÝM VYBOJOVAL DALŠÍ DVA BODY

13.10.2019

Malenovický B-tým čekalo třetí vystoupení ve 2. lize skupiny Morava jih. Soupeřem jim byli opět Přibyslavice, odkud si už Čamlíci dovezli výhru 3:2 po prodloužení z úvodního duelu.

Začátek zápasu byl opatrný a týmy se moc nechtěli pouštět do šancí. První si vypracovali hosté a taky ji využili, když ve skumáži na brankovišti při přesilové hře překonali Opavského - 0:1. Domácí přispěchali s odpovědí velmi brzy a po ose Matyáš Mikl, David Ševčík dokázal skórovat Erik Eibensteiner. Skoro by se dalo říct, že tím základní hrací doba skončila. Přestože z branek už to bylo vše, zápas nabídl spoustu zajímavých situací a hodně přesilových her.

Činili se brankáři, Opavský musel krýt 35 střel soupeře a nepustil za svá záda ani jedinou. Na druhé straně brankář hostí se také činil a zlikvidoval obrovské šance Huťky, Brázdila a Hradila. Zápas dospěl do prodloužení, ale to rozhodnutí nepřineslo, a tak se šlo do nájezdů. Hosté svůj první pokus neproměnili, za to domácí ano. Junior Rychlík se rozjel a nic ho nezastavilo - krásnou forsbergovou kličkou obelstil brankáře týmu z vysočiny. Dalším střelců se už nevedlo, a bylo tedy jasné, že Michal Rychlík svou první brankou v mužské kategorii mohl zapisovat jako vítěznou.

Trenér Adam Kovařík: "Zápas byl vyrovnaný, soupeř byl silný v soubojích a my jsme je přehrávali v rychlosti. Někdy jsme byli lepší než soupeř, akorát my jsme nedokázali vsřelit víc golů v našich přesilovkách a díky tomu jsme si to znepřijemňovali. Nakonec jsme to rozhodli až na nájezdy díky Michalovi Rychlíkovy, který dal jako jediný nájezd a my brali o bod navíc. Jsem spokojený tak napůl, protože ten zápas jsme mohli v pohodě vyhrát za 3 body."

HBC MALENOVICE "B" - J.V.S.K. SLZA PŘIBYSLAVICE 2:1sn (1:1,0:0,0:0-0:0)

Branky a nahrávky HBC Malenovice: Eibensteiner (Ševčík, Mikl M.), Rychlík (sn)

Sestava HBC Malenovice: Opavský (Polišenský) - Mikl M., Lečbych, Langer, Rychlík - Eibensteinerm, Huťka, Hradil - Brázdil M., Ševčík, Mramorensky - Heralt, Cunda.