HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOROST PROHRÁL S AUTOSKLEM

13.10.2019

Dorost po kvalitních výkonech čekalo doma v již tradičních nedělních 11:00 Autosklo Pardubice. Favorit byl asi jasný, ale domácí už na Palmovce proti Hostivaři ukázali, že nedávají svou kůži lacino.

Domácí zápas pro Čamlíky nezačal vůbec dobře. První šanci měl sice agilní Mozga, následně Heralt měl branku na holi, ale nestalo se a hosté přidali svou špetku do mlýna, když Bolek překonal na brankovišti Chovančíka. Domácí však neustále tlačili hosty z východu Čech ve svém pásmu, ale branky se nedočkali. A když domácí nevyužili dlouho přesilovku pět na tři, přišel zákonitě trest. Nedůraz v obraně, volný hráč mezi kruhy a bylo to 0:2. Domácí za své chyby zle platili. Avšak nebylo vše jen zlé. 5 vteřin před koncem vrátil domácí do zápasu kdo jiný než Heralt, kterému nahrával kdo jiný než Cunda - 1:2.

Nabuzení Čamlíci snížením za pět minut dvanáct chtěli svého soupeře dál tlačil, ale po zbytečných vyloučeních Dudíka a po chvíli i Mikla se hosté dostali do rozhodujícího trháku, který navýšil na 4:1 ve vlastním oslabení Petráš.

Čamlíci poprvé v sezóně začali ztrácet kontrolu nad situací a celkově bylo vidět, že jim zápas absolutně nesedl. Zbraně neskládali, ale Pardubice zkušeně a nemilosrdně svého soupeře dorazili gólem na 5:1 a schylovalo se k domácím pohromě. Ta se málem povedla odvrátit Kalivodovi s Heraltm, kdy prvně jmenovaný naservíroval před prázdnou bránu další střeleckou čárečku Heraltovi. Ale ani to domácí od pohromy neuchránilo a zápas nakonec prohráli hrozivě 2:7!

Možná zápas herně neodpovídal výsledku, ale dorost v sezóně poprvé velmi tvrdě narazil.

Trenér Adam Kovařík: "Asi jsme ten zápas prohráli už dřív, něž dnes na hřišti, a to proto, že jsme měli nějaký pocit, že to máme dávno uhrané díky našim až do teď dobrým výsledkům. Ale v zápase nás Pardubice vrátili zpět na zem, a z té se teď musíme zpět odrazit, a hrát každý zápas naplno, a ke každému zápasu přistoupit zodpovědeně. Dnes to bylo strašné co jsme předváděli, hlavně druhá a třetí třetina! Ta první byla dobrá, ale víc pozitiv asi nemám."

HBC MALENOVICE - AUTOSKLO PARDUBICE 2:7 (1:2,0:2,1:3)

Branky a nahrávky HBC Malenovice: Heralt (Cunda), Heralt (Kalivoda)

Sestava HBC Malenovice: Chovančík - Mikl, Dudík, Kalivoda, Dlapa - Heralt, Cunda, Mozga - Mišurec, Hink M., Hink D. - Šprtová, Bureš, Láník - Kvapil.