HBC Malenovice

Hokejbalový klub

STARŠÍ ŽÁCI NESTAČILI NA HODONÍN

24.10.2019

V sobotu pokračovala Liga starších žáků dalším dvoukolem. Zelenobíli se představili v Lopik aréně proti jihomoravskému týmu HBC Hodonín.

Do domácí brány nastoupil po nemoci Matěj Zámečník. Už ve druhé minutě ale kapituloval, když se hosté lépe zorientovali v nepřehledné situaci před domácí brankou. Hosté byli od počátku lepším týmem, ale domácí obrana až na první zaváhání pracovala skvěle. I druhá třetina se nesla v podobném duchu. Sporadické útoky a střely téměř neohrožovaly soupeřova gólmana. Až v půli zápasu na sebe vzal veškerou zodpovědnost kapitán Čamlíků Vlasťa Mozga a ránou z kruhů prostřelil golmana Hodonína a srovnal. Jenže to bylo ze stramy Malenovic vše. Do druhé sirény se soupeř ještě dvakrát prosadil a ve třetí třetině své vítězství korunoval čtvrtou brankou a pak se všichni začali soustředit na odpolední klání.

HBC MALENOVICE - HBC Hodonín 1:4 (0:1,1:2,0:1)

Branka HBC Malenovice: 23. V. Mozga.

Střely na bránu: 12:50

Do druhého zápasu nastoupil i kanonýr a nejproduktivnější hráč Jakub Žemla, a tak se od domácího výběru očekávala vyšší střelecká produktivita. Úvodní část hry byla, co se skóre týká, vyrovnaná. Domácí se dobře bránili, ale na druhou stranu se nedostávali ke střelám na brankáře Hodonína. Druhá perioda patřila od začátku soupeři. Během dvou minut odskočil o dva góly a pak hrál svou hru, kdy útočil do pevné obrany domácích, ale nemusel se obávat žádných vážnějších výpadů Malenovic. Ve třetí třetině se domácí pokusili dostat Jihomoravany pod tlak, ale místo snížení ještě dvakrát inkasovali a nepřipsali si tak žádné další body do tabulky Ligy starších žáků moravské skupiny. 

HBC MALENOVICE- HBC Hodonín 0:4 (0:0,0:2,0:2)

Střely na bránu: 13:40

 Trenér Jan Brázdil: "Dnes byl soupeř v obou případech nad naše síly, ale i tak slova chvály mám. Opravdu se mi líbil návrat gólmana Zámečníka, který ač obdržel 8 gólů, čelil 90 střelám hráčů Hodonína. Dnes hodně podržel tým. Moc šancí jsme neměli, defenzivní výkon převýšil ten ofenzivní. Prostě byla to úplně jiná hra oproti zápasům v Zohoru. Ale nevzdáváme se a jedeme dál."

Sestava HBC Malenovice: Zámečník - J. Mozga, Olšina, Gajdošíková, Řehánek - Brázdil, Vidlář, V. Mozga - Hasíková, Minarčíková, Lebánek - Směja, Bár, Žemla.