HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOROST URVAL SVÍTKOVU BOD

24.10.2019

Dorostence Malenovic čekalo před dvoutydení pauzou opravdu těžké útkání - zajížděl na horkou půdu silného Svítkova.

Vyrovnaný začátek utkání byl však příslibem, který ale Čamlíci opět nedokázali naplnit a Malý ukořistil první úspěch domácích. Netrvalo ani minutu a domácí eso Bláha přidal na brankovišti druhý gól a s Malenovicemi to už zase nevypadalo dobře.

Čamlíci však ukázali, že z chyb se učí a po důrazné promluvě asistenta trenéra Milana Chovančíka vletěli do druhé třetiny jak utržený vagón. Cunda využil chyby Bláhy, který v rohu uklouzl a vytvořil tím situaci Cunda - Heralt versus Procházka v domácí svatyni a tohle produktivní duo ví jak tyhle situace řešit - 2:1. Za minutu a jednu vteřinu se hostující střídačka rozveselila o to víc, když Miroslav Cunda od červené čáry vypálil klinicky přesně a protrhl střeleckou smůlu. Za nedlouho dostali hosté možnost přesilovky. Cunda dal druhý gól, ale rozhodčí branku neuznal pro přihrávku rukou, která sice byla sporná, ale hrálo se dál. Co se nepovedlo Cundovi, povedlo se Kalivodovi. Hostující kapitán vyslal od modré čáry mimořádně prudkou a přesnou ránu - 2:3. Za 75 vteřin šli Čamlíci do dvoubrankového trháku. Další přesilovka, další rána od modré, ale tentokrát pálil příklepem Mikl a vymetl všechny pavučinky co Procházka v levé šibenici měl. Po hostujícím uráganu si bral domácí trenér Hlavsa time out. Domácí se sice uklidnili, ale Čamlíci pořád dominovali a mohli přidat další góly, ale nestalo se. Začaly se ovšem dít jiné věci - hosté začali chodit podivně ven. Drbal v souboji s Heraltem ukluzl, ale rozhodčí Heralta trestali za podražení, v následné přesilovce Bláha několikrát velmi tvrdě sekl do Chovančíka, Kalivoda s Miklem ho razantně odstrčili a vylučovalo se pouze jen na straně zelenobílých. Aby toho nebylo málo, tak Heralt smolně zasáhl Bláhu do mřížky a Čamlíky čekalo hodně dlouhé oslabení ve třech. Svítkov nakonec slavil ke konci dlouhatánské přesilovky, kdy snížil Korbel. Čamlíky sporné výroky sudích zabrzdily, ale i přesto se tlačili dále do koncovky. Další branky ve druhé třetině už nepadly.

Do třetí vstoupili lépe domácí, když Bláha napřáhl a vymetl šibenici Chovančíkovy klece. Zápas se začal hrát hodně opatrně a nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu. Do šance se dostal Cunda tváří v tvář Procházkovi, ale obránce Svítkova jej sekl přes hůl faul se nepískal. Na konci třetí třetiny mohl rozhodnout Hemžský jenž po buly vypálil, ale Chovančík vytáhl skvělý zákrok v nejlepší možný moment a chytil Čamlíkům minimálně bod.

V prodloužení měli Čamlíci šanci když David Hink střílel, ale bránu minul. Vhazovalo se v obraném pásmu Malenovic a Korec vyhrál buly přesně na Hemžského a ten přesně zavěsil a ukončil zápas.

Trenér Adam Kovařík zhodnotil zápas slovy: "Zápas hodně pěkný, nahoru dolů, krásné. Škoda, že nám utekl začátek, ale to jsme dokázali zvrátit ve druhé třetině zpět. Tam jsme jenom začali dělat co jsme měli a všechno šlo. Trošku mě mrzí další průběh zápasu, protože to, co se stalo si kluci absolutně nezasloužili. Já se nikdy nevymlouvám na rozhodčí a chápu, že rozhodčí mnohdy něco nevidí, ale taky někdy nechce vidět, a to bohužel byl případ dneška. Ale vezeme bod ze Svítkova a z tama se nevozí často."

HBC JTEKT SVÍTKOV STARS - HBC MALENOVICE 5:4p (2:0,1:4,1:0-1:0)

Branky a nahrávky HBC Malenovice: Heralt (Cunda), Cunda, Kalivoda (Hink D.), Mikl (Hink D.)

Sestava HBC Malenovice: Chovančík - Mikl, Mozga, Dlapa, Kalivoda - Heralt, Cunda, Bureš - Hink D., Hink M., Mišurec - Kvapil.