HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DOROST VYZRÁL NA JEŽKY

4.11.2019

Po dvoutýdenní pauze se do extraligoveho kolotoče vrátili dorostenci Malenovic. Doma je čekal souboj s jedním s přímých konkurentů v boji o play off s Ježky Heřmanův Městec.

Zápas začal dvojím vyloučením Mikla a Michala Hinka. Ježci však dvojnásobnou výhodu nevyužili a ke slovu se tak mohli dostat domácí. Do první šance se dostal nováček v sestavě Patrik Čech, ale nedal. Následně se pak poroučel na hanbu Holý a domácí, kteří dva týdny pilně cvičili přesilovky ukázali, že mistra dělá pilný cvik. Po kombinaci Cundy a Davida Hinka otevřel skóre Kalivoda - 1:0. Ani ne za minutu vyhrál Cunda v obranném pásmu buly na Kalivodu ten posunul na Heralta, který si sám nahodil a sám taky zakončil bekendovou kličkou - 2:0.

Hosté začali podezdřele vystrkovat růžky a Čamlíci navíc v jeden moment nesmyslně povolili. Třikrát nechali dorážet Málka, který nakonec dostrkal míček do sítě - 2:1. Čamlíci však zařadili vyšší rychlostní stupeň a za dvě minuty po snižující brance trefil z mezikruží šibenici Mozga - 3:1. V dalším střídání zůstala na hřišti kombinovaná sestava - Mozga míček vybojoval, David Hink střílel, ale svou střelu otřel o Cundu a ten poslal domácí do rozhodujícího trháku - 4:1. Nekoncentrovanost domácích znamenala snížení před koncem druhé třetiny na 4:2 a Ježci byli zpět v zápase.

Čamlíci odehráli takticky skvěle celou třetí třetinu, nepouštěli Ježky do žádných vážných šancí a sami si jich vypracovali dost, ale vše zůstalo bez využití. Až 40 vteřin před koncem dokázal Pilař doklepnout zatoulaný míček do sítě a v Lopik aréně to vypadalo na hodně horký závěr zápasu. Domácí ale zbylý čas odehráli v útočném pásmu v bezpečné vzdálenosti od své brány a brali tak veledůležité tři body. Výsledku hodně napomohl brankář Chovančík, který kryl 37 střel soupeře.

Adam Kovařík ohodnotil utkání: "Zápas to byl na pohled pěkný, a to, že jsme ho vyhráli je hodně důležité. Prakticky po celou dobu zápasu jsme byli ve vedení což nám hodně pomáhalo. Ale zase hodně lehkovážností zapříčinilo to, že z toho zase byla tahanice až do konce. Musíme se naučit v takových zápasech soupeře dorazit dalšími góly. Tohle se nám v dalších zápasech může vymstít. Ale jinak dnes zaslouží celý tým pochvalu."

HBC MALENOVICE - JEŽCI HEŘMANŮV MĚSTEC 4:3 (2:0,2:2,0:1)

Branky a nahrávky HBC Malenovice: Kalivoda (Hink D., Cunda), Heralt (Kalivoda, Cunda), Mozga (Heralt, Kalivoda), Cunda (Hink D., Mozga)

Sestava HBC Malenovice: Chovančík (Zámečník) - Kalivoda, Hink Michal, Mikl M., Dlapa - Heralt, Cunda, Mozga - Hink D., Čech, Mišurec - Láník, Kvapil, Bureš.