HBC Malenovice

Hokejbalový klub

MALENOVICE PORAZILY HOSTIVAŘ V PRODLOUŽENÍ

11.11.2019

Po nepovedeném zápase s Brnem a stále se rozšiřující marodkou, kdy někteří hráči nastoupili s velkým sebezapřením, čekal mužský A-tým druhý tým loňského ročníku 1.ligy HBC Hostivař, jenž má v kádru několik mladých hráčů v čele s velkým talentem Janem Čejkou.

Utkání začalo opatrně, přesto se v 8.minutě ujali vedení hosté, když skóroval Vinš z brejku po chybě obrany. Když už to vypadalo, že Pražané půjdou do kabin s jednobrankovým náskokem, tak Martin Brázdil povedenou střelou za modrou čarou přímo do šibenice osmadvacet sekund před koncem úvodního dějství svým prvním gólem v 1.lize vyrovnal.

 V prostřední části hosté přidali na pohybu a začali přebírat iniciativu i díky několika přesilovkám po zbytečných faulech domácích. Hostivař v této části domácí přestřílela, ale Čamlíky držel výborný brankář Terna, tak i po druhé siréně bylo stále 1:1.

Ve třetí třetině zápas oživil pěstní souboj Hladký vs Dušák, ve kterém zvítězil domácí útočník. Oba hráči dostali trest do konce zápasu a domácím se začal postupně rozpadat útok. Následně kvůli obnovenému zranění odstoupil Šimíček, po té ještě Ševčík. Ke konci zápasu měla šanci rozhodnout Hostivař, ale skvěle chytajícího Ternu nepřekonala.

 Prodloužení začalo v nezvyklém počtu 3 na 3 a pokračovalo krátkou přesilovkou hostů. Po ní přišla další jobovka pro domácí tým, když si natrhl tříslo kapitán domácích Skyba a odstoupil. V této době domácí dohrávali zápas s torzem původní sestavy. Naštěstí v dalším střídání Havlík pohotovou střelou dal vítězný gól a domácí získali bod navíc.

Vedoucí mužstva Tomáš Bubrinka: "Všichni hráči předvedli týmový výkon. Špatnou zprávou pro jsou pokračující zranění. K Hrubošovi a Nohálovi přibyli další kličoví hráči jako je Skyba (2-3 týdny - natrhlé tříslo), Šimíček (3-4 týdny - kotník) a nejistý je start Hladkého, Vingárka a Havlíka. Výjezd do Čech bude těžkou zkouškou."

HBC MALENOVICE - HBC HOSTIVAŘ 2:1p (1:1,0:0,0:0-1:0)

Branky a nahrávky HBC Malenovice: 15. Brázdil  M. (Havlík, Novák), 48. Havlík (Brázdil Jan).

Sestava HBC Malenovice: Terna (Zálešák) - Novák, Langer, Skyba, Mikl F., Černý, Kalivoda - Hladký, Havlík, Šimíček - Ševčík, Brázdil Jan, Brázdil M. - Machálek, Eibensteiner, Huťka.