HBC Malenovice

Hokejbalový klub

DVĚ VYSOKÉ VÝHRY STARŠÍCH ŽÁKŮ

11.11.2019

V sobotu bylo na programu další dvoukolo Ligy starších žáků. Tým Malenovic vycestoval s nabitou sestavou do Poruby. K týmu starších žáků se přidal nový hráč Patrik Čech, který se představil již v zápasech dorostu.

Do domácí brány nastoupil Matěj Zámečník. Rozjezd do zápasu měli hosté tradičně slabší. Poruba na začátku vedla 2:1, ale Čamlíci zabojovali a do konce úvodní periody vstřelili čtyři góly. Po první siréně bylo skóre 2:5. Druhou část Malenovice zcela opanovaly. I přes jednu inkasovanou branku dokázaly kontrovat celkem sedmkrát. Třetí část se dohrávala už v poklidném tempu a oba týmy se šetřily na odpolední duel.

TJ SOKOL PORUBA - HBC MALENOVICE  5:14 (2:5,1:7,2:2)

Bodování hráčů HBC Malenovice: Čech 4+3, Žemla 2+5, Mozga V. 4+1, Bár a Brázdil 2+3, Vidlář 0+5, Olšina, Mozga J. a Směja 0+1

Střely na bránu: 23:45

Druhý zápas byl od úvodního buly v režii hostujícího týmu. Malenovice šly při vedení 1:0 do oslabení, ale místo bránění hned dvakrát skórovali. Prví třetinu pak uzavřeli dalšími dvěma góly, z toho poslední znovu v oslabení a do šaten odcházely za stavu 5:0. Druhá třetina byla na góly slabší, přičemž hráči Poruby neskórovali a hosté navýšili skóre na 8:0. Ve třetí třetině vstřelili Čamlíci už 4. gól v početní nevýhodě a možná i to je nabudilo k dalším úspěšným zásahům. Porubě nakonec nastříleli 14 branek, jen s rozdílem, že ve druhém zápase neinkasovali.

TJ SOKOL PORUBA - HBC MALENOVICE 0:14 (0:5,0:3,0:6)

Bodování HBC Malenovice: Čech 3+2, Lebánek 2+3, Bár 2+2, Žemla 1+3, Mozga V. 2+1, Opavská 0+3, Vidlář, Olšina a Minarčíková 1+1, Gajdošíková 0+2, Řehánek1+0, Mozga J. a Brázdil 0+1
Střely na bránu: 15:67

Sestava HBC Malenovice: Zámečník - J. Mozga, Olšina, Gajdošíková, Řehánek, Směja - Brázdil, Vidlář, V. Mozga - Opavská, Minarčíková, Lebánek - Čech, Bár, Žemla.

Trenér Jan Brázdil: "Do Ostravy jsme odjeli s téměř kompletními třemi lajnami, takže sil bylo hodně. Opět nám utekl úvod prvního zápasu a celkově mě nepotešily velmi laciné góly v prvním zápase. Proti zkušenějšímu soupeři by nás to stálo zápas. Ale předvedená hra převážně v útočném pásmu nebyla vůbec špatná. Ba naopak bych pochválil všechny hráče za odvedený výkon."