HBC Malenovice

Hokejbalový klub

SKVELÝ OBRAT ZAJISTIL DOROSTU 2 BODY

12.11.2019

Malenovice vyrážely na další pražský výjezd a opět na Palmovku, kde se potkaly s domácím Kovem Praha.

 Začátek zápasu nebyl ideální, domácí vletěli do zápasu jako urágán a hosté se stíhaly sotva otáčet. Na hanbu se poroučel Kalivoda, ale Malenovice oslabení ubránily a v zápětí jim přesilovku nabídli domácí, jenže Fluxa ukořistil míček a tváří v tvář Chovančíkovi dal první gól zápasu. Situace se bohužel pro moravany opakovala Kotyra ukořisti v další přesilové hře hostí opět míček, přenesl hru na Drobníka a bylo to 2:0. Horová první třetina pro Čamlíky asi nemohla mít jinou dohru než křik a důrazná rozmluva v kabině.

Zlepší se však ukázalo jen mírné, hosté začali více běhat a lépe se celoplošněji pohybovat, ale Kabát po třech minutách druhé periody zachytil míček ve středním pásmu, opil hostující obranu rohlíkem a zavěsil na 3:0. Malenovice byly zralé na ručník. Krátce po třetím direktu mohli jít pražené do čtyřgólového trháku, ale Chovančík se připomněl, že je v bráně a vystavil dalším tutovkám Kova radikální stop. Na konci druhé třetiny se však na hřišti Palmovky cosi mění, Malenovice dostávají Kovo pod těžký tlak. Šance stihli spálit David Hink, Čech i Heralt, ale ten ukázal, že se pouze zastřeloval. Přesně minutu před koncem druhého dějství udržel Cunda s Kalivodou pásmo, prvně jmenovaný našel před brankou Heralta a ten mohl zahájit svou onemanshow - 3:1.

Do třetí třetiny vstoupili hosté plně odhodlaní zápas zlomit ve svůj prospěch stále však byli dvě branky v mínusu. To se ovšem změnilo hned po deseti vteřinách. Cunda míček vybojoval, předal Miklovi, který našel Heralta a ten střelou mezi betony snížil na 3:2.  Hosté tlačili tlačili, ale domácí pečlivě bránili a důraznou hrou komplikovali Malenovicím komfort v zakončení. Tlak navíc otupil faulem Mikl a zelenobílí se museli zase bránit. Oslabení však odbránili pečlivě a mohli se zase soustředil na útok. Další šanci měl David Hink. Sebestiéna už překonal, ale hůl obránce zabránila vyrovnání skóre. Kovo se následně rozhodlo, že bude ve třetí třetině taky útočit a připravilo "Malenkám" horké chvilky. Chovančík se musel jinak obracet a na dvakrát vychytat Fluxu. Své kamarády udržel ve hře a ti se mohli zase vrhnout do útočení. Kalivoda zachytil odražený míček nastřelil na bránkáře a všudybyl Heralt na brankovišti uzavřel hattrick  a srovnal na 3:3! Ihned po vyrovnání však mohlo být zase zle, ale Chovančík opět byl na místě a tutovou šanci Fluxovi opět zneškodnil a domácí kanonýr tak našel svého mistra. Zápas rozhodně nekončil. Cunda vyvinul u pravého hrazení neskutečnou rychlost, předběhl Kabáta, ale zase Sebestién v brance Kova nedopustil definitívu. Branky nakonec už nepadly a na řadu přišlo prodloužení.

To začali domácí skvěle a málem bylo hned hotovo, když se nahození odrazilo od Miklovi nohy na levou tyč Chovančíkovi svatyně a následně to byl zase Fluxa, který první minul, ale pak zase zaměstnával Chovančíka, jenž si ve vzájemném souboji jen vylepšil procentuální úspěšnost. Otřepané nedáš - dostaneš bylo naštěstí zase přítomno a když Kalivoda přesným lobem našel Michala Hinka, ten míček sice nestihl, ale povedlo se mu zachytit rozehrávku Kova, posunout na Heralta a ten si v těchto situacích jak známo ví rady a střelou pod horní tyč dokončil obrat Malenovic z 0:3 na konečných 4:3.

Malenovice, tak opět ukázaly, že se naučily vyhrávat a nevzdávají svůj cíl ani už v téměř beznadějné situaci.

Trenér Adam Kovařík: "Loni jsme neuměli hrát druhé třetiny a letos neumíme ty první. Zase jsme se připravili tentokrát naštěstí jenom o bod, protože na zápas nastoupíme, tak jako bychom si mysleli, že se soupeř porazí sám, že si z nás každý sedne na zadek. Tým ale ukázal, že na to máme, ale musíme být pokorní a upřímní sami k sobě, tím se vyhrávají zápasy a proto jsme dokázali ten zápas otočit. Víra v nás samotné, že na to máme a dokážeme zvládat i ty zápasy, co se od začátku nevedou úplně, tak jak bychom si přáli. No od druhé třetiny jsme začali teda konečně dělat co máme, běhat, napadat, střílet, hrát celoplošně. Velký problém nám dělal střed hřiště, tam jsme byli dnes tragičtí, ale přes to všechno se to povedlo otočit. Alfa omega toho je, že chtěli všichni a ukázali jsme si, že takhle to půjde. Myslím si, že toto nám hodně pomůže do dalších zápasů a dalšího průběhu sezóny a věřím, že se už vyvarujeme podobných spících vstupů do zápasu."

TJ KOVO PRAHA - HBC MALENOVICE 3:4p (2:0,1:1,0:2-0:1)

Branky a nahrávky HBC Malenovice: Heralt (Cunda, Hink D.), Heralt (Mikl, Cunda), Heralt (Kalivoda, Cunda), Heralt (Hink M., Kalivoda).

Sestava HBC Malenovice: Chovančík - Kalivoda, Dlapa, Mikl, Dudík - Heralt, Cunda, Mozga, Mišurec, Hink D., Hink M., Čech, Lánik, Kvapil, Bureš.